info@nvovaikamskonfederacija.lt

Blog

Svarbus, bet nematomas darbas: apdovanoti Lietuvos vaiko teisių gynėjai

Vaikų ir naujagimių gydytojos, vaikų globos namus Šakiuose ir Alvite įkūrę dvasininkai, o taip pat – vaiko teisių apsaugos kontrolierė. Šie žmonės birželio 1-ąją, tarptautinę vaikų gynimo dieną, įvertinti 15-uosiuose „Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimuose.

Apdovanojimus kasmet organizuoja „NVO vaikams konfederacija“, vienijanti beveik 70 organizacijų, siekiančių auginti vaikų gerovę Lietuvoje. Tradiciškai apdovanojimus lydėdavo organizacijų atstovų, tėvų ir vaikų susibūrimas, bet šiemet dėl koronaviruso jo atsisakyta. Su kiekvienu apdovanuotojų susisiekta individualiai.

Virginijai Žilinskaitei, vaikų intensyviosios terapijos ir anesteziologijos centro vadovei Santaros klinikose Vilniuje. Daktarė ir docentė visą savo profesinį gyvenimą, virš 40 metų paskyrė vaikų gydymui. Ji daug prisidėjo prie vaikų intensyviosios terapijos gydytojo specialybės ir visos tarnybos atsiradimo Lietuvoje. Šiuo metu V. Žilinskaitė dėmesį skiria skubiajai medicinai – vaikų skubios pagalbos paslaugų gerinimui ligoninėse.

Kita šių metų laureatė yra Zita Paulauskienė, Vilniaus gimdymo namų gydytoja neonatologė, anksčiau dirbusi pediatre Vilniaus kurčiųjų internate. Šiandien jos kasdienis darbas – gydyti naujagimius. Pati su vyru tris vaikus auginanti gydytoja atsiimdama apdovanojimą sakė, kad nereikia būti „pačiais geriausiais tėvais“ – svarbu mylėti savo vaikus.

Šiais metais „Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimai įteikti penkiems svarbų, bet dažnai nematomą darbą vaiko teisių srityje darantiems profesionalams:

Apdovanojimų organizatoriai kasmet siekia įvertinti žmones Lietuvos regionuose, dirbančius su vaikų gerove. Už ilgametę pagalbą apleistiems vaikams apdovanotas Šakių evangelikų liuteronų kunigas Virginijus Kelertas. Prie bažnyčios pastatyti vaikų globos namai tapo saugia erdve našlaičiams, tėvų paliktiems ar apleistiems vaikams. Anksčiau Šakiuose vaikai turėjo glaustis nedidelėje erdvėje, perskirta kartonine siena. 2005 m. įkurti bažnyčios globos namai suteikė vaikams naujo gyvenimo viziją.

„Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimas įteiktas ir Alvito kunigui Vytautui Kajokui įkūrusiam parapijos vaikų globos namus. Dvasininkas visada palaikė Alvito bendruomenės gyvavimą: skatino atstatyti kaimų kryžius, prie kurių žmonės rinktųsi maldai ir pabendrauti. Vėliau ėmėsi dvasinio atsinaujinimo programos „Atgaivink“. 2015-aisiais atidaryti Šv. Kazimiero vaikų globos namai yra šių darbų tąsa.

Už savo darbą taip pat apdovanota Edita Žiobienė, 10 metų dirbanti Vaiko teisių apsaugos kontroliere. Šiemet sukanka 20 metų kai Lietuvoje įsteigta vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, kurios tikslas – tarptautinį, Jungtinių tautų nustatytą vaiko teisių standartą pritaikyti Lietuvoje.

Birželio 1-oji – primimimas, kad vaikai irgi turi teises, kurių privalome paisyti

Tarptautinė vaikų gynimo diena kasmet primena visuomenei, kad vaikai, kaip ir suaugusieji, turi savo teises, kurias visuomenė privalo gerbti. Tai yra skirtingas kultūras ir tautas vienijanti nuostata, prie kurios Lietuva prisijungė 1995 m. ratifikavusi Vaiko teisių konvenciją.

Nuo 2005-ųjų veikianti „NVO vaikams“ konfederacija vienija 67-ias nevyriausybines organizacijas Lietuvoje, kurios siekia užtikrinti vaiko teises. Be kitų tikslų, konfederacija siekia gerinti nacionalinę politiką vaiko teisių klausimu, plėsti vaiko gerovę į Lietuvos regionus, kur konfederacija pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su 10 Lietuvos savivaldybių.

______________________________________________________________________

Asociacija „NVO vaikams konfederacija“ – tai didžiausia skėtinė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, jungianti beveik 70 vietinių, nacionalinių ir tarptautinių nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su vaikais ir dėl vaikų. NVO vaikams konfederacija savo veiklą vykdo nuo 2005 m. Pagrindinis Konfederacijos tikslas – stebėti Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos įgyvendinimą Lietuvoje ir teikti pasiūlymus dėl vaiko teisių šalyje įgyvendinimo ir apsaugos gerinimo. Konfederacija rengia alternatyvias ataskaitas Jungtinėms Tautoms dėl vaikų situacijos šalyje, teikia pasiūlymus valstybei vaiko gerovės klausimais. Taip pat, Konfederacija atstovauja jungiamų organizacijų interesams, rengia ir įgyvendina projektus, kurių tikslas – užtikrinti įvairiapusę vaiko gerovę.

DSC09014

DSC09092

BTP_8441

BTP_8403

TDS07796

TDS07820TDS08010

TDS07983