info@nvovaikamskonfederacija.lt

Blog

Viešasis kreipimasis

Šiandien, Vaikų gynimo dieną,NVO vaikams konfederacija viešai kreipiasi į valstybės institucijas ir žiniasklaidą:

VIEŠAS KREIPIMASIS Į VALSTYBĖS INSTITUCIJAS IR ŽINIASKLAIDĄ DĖL VAIKO TEISIŲ GYNIMO

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui V. Pranskiečiui
Lietuvos Respublikos ministrui pirmininkui S. Skverneliui
Lietuvos Respublikos Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkei R.Šalaševičiūtei
Lietuvos Respublikos Vaiko teisių kontrolieriui E. Žiobienei
Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministrui L. Kukuraičiui
Lietuvos Respublikos Generaliniam prokurorui E. Pašiliui
Žiniasklaidos atstovams

Šiandien, birželio 1 dieną – Vaikų gynimo dieną, kreipiamės į Lietuvos valstybę valdančius asmenis ir raginame ne žodžiais, o darbais ginti vaiko teises. Esame nevyriausybinė organizacija – NVO vaikams konfederacija, šiuo metu vienijanti 70 nevyriausybinių organizacijų, iš kurių 4 skėtines organizacijas su 140 filialų/padalinių, dirbančių vaiko gerovės srityje ir vaikų naudai Lietuvoje.
Kartu su visos Lietuvos piliečiais jau penktą dieną stebime gegužės 26 d. Jurbarko rajono savivaldybėje gyvenančių nepilnamečių šventės, kurioje nepilnametis bandė išžaginti ir žiauriai sužalojo mergaitę, tęsinį – grasinimus aukai ir liudininkams, kad tylėtų, nepilnamečių gaujos požymius, gąsdinant visą bendruomenę. Esame su visais pasipiktinę, tuo, kaip ir kokia forma valstybė tas 5 dienas gynė (tiksliau negynė) sužalotos mergaitės teises ir dar labiau pasipiktinę valstybinių institucijų, atsakingų už vaiko teisų gynimą, neveiksnumu.
Nekaltinsim ir nemoralizuosim – visa socialinė erdvė įtampoje, žmonės pasipiktinę ir reikalauja realių veiksmų, mes kartu su jais.
Valstybės institucijos ir išvardinti jų vadovai (ypač Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos), praėjus 5 dienoms po įvykio, mes reikalaujame, kad Jūs viešai paaiškintumėte, kaip Jūs ir Jūsų vadovaujama institucija, ginate (ginsite) šio konkretaus vaiko – sužalotos mergaitės teises ir kokią pagalbą teikiate (teiksite).
Žiniasklaidos atstovai, mes prašome Jūsų viešai paklausti kiekvieno aukščiau įvardinto valstybės funkcionieriaus, ką jis padarė (be pasyvaus stebėjimo) ir kokių konkrečių veiksmų ėmėsi šiuo konkrečiu atveju, o gal dar imsis šviesioje ateityje, kad vaiko teisės neatsidurtų tokioje kritiškoje padėtyje.

NVO vaikams konfederacija