info@nvovaikamskonfederacija.lt

Blog

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti šventėje „Tau, Vilniau!“

Už miestą tau ir man“. Toks naujas šūkis šiemet suvienys kasmetinės šventės, kuri tradiciškai yra tapusi skirtumus dėl negalios ištrinančiu renginiu, dalyvius. Mes esame už visiems patogų, kuriantį miestą ir kviečiame jame veikti kartu.

Jau tapo gražia tradicija kiekvienų metų rudenį, „Sostinės dienų“ metu, Katedros aikštėje organizuoti šventę „Tau, Vilniau!“. Ji tapo Vilniaus miesto kultūros renginiu, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių suartėjimo. Šį renginį nuo 2003 metų organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šventę globoti sutiko Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Renginys iš dalies finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, rėmėjų lėšomis.

Šiais metais šventė „Tau, Vilniau!“ taps socialinės įtraukties renginiu, kurio moto – „Už miestą tau ir man“. Į šį didžiulį susibūrimą suvažiuos apie 2000 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai – neįgaliųjų skėtinių asociacijų meno mėgėjai, NVO vaikams konfederacijos ir Daugiavaikių šeimų asociacijos „MES“ nariai ir kt. Šiemet pasiūlysime naujų veiklų, idėjų. Renginio metu su dalyviais bendraus ir jiems talkins Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, Pasieniečių mokyklos kursantai, Vilniaus miesto moksleiviai, studentai.

Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės. Katedros aikštėje, jos priegose ir Botanikos sode (deriname) koncertuos neįgaliųjų ir kiti meno saviveiklos kolektyvai, popdainavimo studijos „HEY!“ jaunimas, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestrasTrimitas“, choras ARTyn ir G&G Sindikatas, dainininkai Vaidas Baumila, Jurgis Brūzga, kiti atlikėjai.

Vilniečiai ir miesto svečiai ne tik turės galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti nuotaikingų pasirodymų, šauniai pasilinksminti, bet ir dalyvauti sportinėse, edukacinėse, kitose veiklose, kurias organizuos renginio bendraminčiai: VšĮ „Sveikas miestas“, VšĮ „Artoteka“, VšĮ „Neįgaliųjų Naujasis teatras“, „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“, Kristinos Piekautaitės šokių studija, teatras „Avilys“ ir kt.

PRELIMINARI PROGRAMA

9.00 – 11.00 val. Dalyvių registracija, pasirengimas atidarymui
10.15 – 11.00 val. Šventinė dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės į Katedros aikštę.  Eiseną veda  Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis)
11.00 – 12.00 val. Iškilmingas šventės atidarymas didžiojoje scenoje (su vertimu į gestų kalbą)
12.15 – 12.30 val. Liaudiškų šokių grupės Šimtažiedis“ pasirodymas (su vertimu į gestų kalbą)
12.30 – 13.30 val. Šv. Mišios Arkikatedroje Bazilikoje (su vertimu į gestų kalbą)  
11.00 – 15.30 val. Neįgaliųjų kūrybos darbų mugė
12.30 15.00 val. Meno kolektyvų dūzgės, kūrybinės dirbtuvės, edukacinės veiklos, aktyvaus laisvalaikio pramogos mažiems ir dideliems Katedros aikštėje ir jos prieigose
13.30 – 15.00 val. Šventės dalyviai vaišinami kareiviška koše
13.30 – 15.00 val. Koncertas „Už miestą tau ir man“ didžiojoje scenoje (su vertimu į gestų kalbą)
15.00 – 15.30 val. Iškilmingas šventės uždarymas (su vertimu į gestų kalbą)

 

Kontaktai pasiteiravimui: LSKD „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė, mob. 8698 43850, viktorija@guboja.lt

TauVilniau2018_logo