nvovaikamskonfederacija11@gmail.com

Naujienos

NORVEGIJOS PARAMA LIETUVAI: partnerystė vertybėms kurti ir išsaugoti

Šių metų liepą NVO vaikams konfederacija užbaigė nuo 2015 m. rugpjūčio mėn. vykdomą projektą, skirtą stiprinti valstybės ir savivaldybių tarnautojų gebėjimus vaiko globos pertvarkos srityje. Projektu siekėme skatinti vietos savivaldybes ir valstybines institucijas apgalvoti, kaip efektyviai, ekonomiškai naudingai ir sėkmingai plėtoti paslaugas, paramą ir pagalbą visoms šeimoms, auginančioms vaikus, kad kuo mažiau vaikų netektų savo biologinių tėvų globos. Projektas buvo vykdomas kartu su partneriais – Žiburio Fondu bei Visuomenės raidos ir vystymosi institutu. Iš viso, projekte dalyvavo 13 savivaldybių, kurioms buvo organizuoti 2 pažintiniai vizitai į Norvegiją, 7 mokymai apie pertvarką, parengta informacinė medžiaga. Projektą užbaigė tarptautinė konferencija, kurioje sveikinimo žodį tarė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Sveikinimo žodį dalyviams atsiuntė ir J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Savo patirtimi konferencijos metu dalinosi ne tik Lietuvos valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, bet ir ekspertai iš Didžiosios Britanijos, Bulgarijos, Estijos ir Norvegijos.

Įgyvendintos veiklos:

organizuoti 2 pažintiniai vizitai į Norvegiją – į Oslo ir Fredrikstad savivaldybes. Jų metu kartu keliavę savivaldybių vaiko teisių apsaugos, savivaldybių administracijų, nevyriausybinių organizacijų, ministerijų, kitų valstybinių institucijų atstovai lankėsi Norvegijos organizacijose ir institucijose, susipažino su jų veikla ir patirtimi teikiant paslaugas vaikams, jų tėvams ir globėjams. Vizitų mety dalyviai aplankė: Fyrlykta NO (Norvegijos fondą, dirbantį kokybiškos vaiko globos srityje), MultifunC centrą (dirbantį su jaunuoliais, turinčiais elgesio problemų), Voksne for Barn (organizacija, teikianti įvairiapuses paslaugas vaikams ir jų tėvams), Barnas Stasjon (nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą ir paslaugas šeimoms, auginančioms mažus vaikus ir atsidūrusioms krizinėse situacijose), Fredrikstad savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybą, Stiftelsen Klokkergården (organizacija, teikianti pagalba vaikams ir jaunuoliams, turintiems priklausomybių).

unnamed1

Vizito į Oslo savivaldybę dalyviai

unnamed

Vizito į Fredrikstad savivaldybę dalyviai

įvykdytas 1 gerosios patirties sklaidos seminaras bei 6 mokymai valstybės ir savivaldybių tarnautojams pertvarkos tema. Mokymuose dalyvavo 13 savivaldybių atstovai – vaiko teisių apsaugos specialistai, socialinių paslaugų įstaigų, socialinės paramos skyrių, globos institucijų atstovai, savivaldybių administracijų atstovai, kt. Pagrindinis dėmesys mokymų metu buvo skirtas aptarti, ką iš tikrųjų reiškia pertvarka, kokie yra jos komponentai, kaip turi būti plėtojama pagalba visoms šeimoms ir vaikams, kaip užtikrinti vaiko globos kokybę ir pačių vaikų dalyvavimą pertvarkos procese.

〉 Organizuota 1 tarptautinė konferencija, skirtą aptarti pirmąsias pamokas, vykdant pertvarką kitose šalyse, taip pat kokybiškos vaiko globos pagrindus, galimybes didinti ir efektyvinti investicijas į paslaugas ir pagalbą šeimoms, auginančioms vaikus. Konferencijoje pranešimus skaitė tiek Lietuvos nevyriausybinių organizacijų ir valstybinių institucijų atstovai, tiek užsienio ekspertai, atvykę iš Estijos, Bulgarijos, Norvegijos ir Didžiosios Britanijos. Sveikinimo žodį konferencijoje tarė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Daugiau informacijos apie konferenciją, o taip pat jos metu skaitytus pranešimus galite rasti ČIA.

O mes savo ruožtu kviečiame susipažinti su projekto metu parengta informacine ir mokomąja medžiaga apie tai, kas iš tikrųjų yra pertvarka ir kokie yra jos komponentai.

Informacinį lankstinuką rasite čia: https://www.dropbox.com/s/ata19u93…/De-I%20lankstinukas.pdf…

Mokomąją medžiagą rasite čia: https://www.dropbox.com/…/FINAL_De-I%20mokymu%20programa.pd…

ng-logo